| User | mkkfe |
| Upload Date | March 29 2026 02:56 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B660M-A WIFI D4 |
| Power Plan | Wysoka wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700KF |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2658 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2483
356.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2489
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2664
54.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2625
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2545
34.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2550
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2605
208.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2532
78.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2572
77.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3396
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3123
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2482
190.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2581
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3143
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2476
2.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2866
90.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12876 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5196
746.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15555
93.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12285
251.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16631
383.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17033
231.2 images/sec |
|
|
Clang
|
25360
124.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3309
265.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24810
768.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7022
210.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14870
61.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15759
490.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15997
1.23 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13310
390.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9119
90.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29732
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15047
476.4 Kpixels/sec |