| User | Nick-ZA |
| Upload Date | March 29 2026 02:56 PM |
| Views | 5 |
| Notes | Windows 11 - was a bit sluggish 29 March Test |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 10T8S0VB00 |
| Motherboard | LENOVO 312D |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8500T |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3493 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1221 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1121
161.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1424
8.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1314
26.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1320
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
991
13.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1309
6.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1211
96.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1324
41.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
544
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1696
7.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1744
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1193
91.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1255
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1581
15.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1037
1.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1442
45.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3917 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1726
247.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5151
31.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3713
76.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4869
112.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4156
56.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5922
29.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1492
119.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6874
213.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1835
54.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5786
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5777
179.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4582
352.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4430
130.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3316
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5866
5.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5036
159.5 Kpixels/sec |