| Upload Date | March 29 2026 02:03 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3824 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3386
486.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3425
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3973
81.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3573
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3494
47.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4505
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3447
276.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3177
98.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5807
173.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3746
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3809
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4636
356.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3977
116.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4501
44.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3144
3.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3492
110.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9936 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8768
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10967
66.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11311
231.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9459
218.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10650
144.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13507
66.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4120
329.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10094
312.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10879
325.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9935
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11555
359.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10654
819.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11035
323.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11251
111.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10298
9.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10040
317.9 Kpixels/sec |