| Upload Date | March 29 2026 02:03 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3846 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3396
487.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3450
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3815
78.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3611
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3525
47.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4511
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3515
281.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3231
100.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6013
179.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3821
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3849
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4678
359.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3990
117.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4382
43.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3192
3.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3472
109.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9809 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8595
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11048
66.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11108
227.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9251
213.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10499
142.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13044
64.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4101
328.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10070
312.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10945
327.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10047
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11469
356.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10529
809.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10870
319.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10133
100.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10408
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10121
320.5 Kpixels/sec |