| Upload Date | March 29 2026 02:03 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2562 |
| Model ID | vivo V2562 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.77 GB |
| Single-Core Score | 3421 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2801
402.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2895
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3639
74.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3480
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3362
45.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3978
19.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2754
220.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2957
91.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5415
162.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3050
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3595
111.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3632
279.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3752
110.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4161
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2889
2.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3324
105.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9683 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7239
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10024
60.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11100
227.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11393
262.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11017
149.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13683
67.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3256
260.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11461
355.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10414
311.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7644
31.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13358
415.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9976
767.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10506
308.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9292
92.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12657
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10220
323.6 Kpixels/sec |