| User | AlexNst15 |
| Upload Date | March 29 2026 02:03 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,1 |
| Motherboard | Mac16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 3.94 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3655 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3084
442.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3118
18.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3562
72.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3249
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3499
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4246
20.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3422
274.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3109
96.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5618
168.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3792
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3954
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3935
302.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4320
126.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4106
40.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3004
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3514
111.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13568 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10597
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10541
63.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14576
298.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14252
328.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18974
257.5 images/sec |
|
|
Clang
|
19991
98.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4464
357.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17628
546.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14864
444.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16216
67.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18945
589.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13641
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13990
410.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10876
107.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17364
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13915
440.6 Kpixels/sec |