| Upload Date | March 29 2026 02:03 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 10a |
| Model ID | Google Pixel 10a |
| Motherboard | stallion |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.39 GB |
| Single-Core Score | 1701 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1491
214.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1513
9.11 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1993
40.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1907
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1596
21.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2239
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1662
133.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1724
53.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1831
54.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1544
6.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1902
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1464
112.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1661
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1574
15.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1266
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1875
59.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4413 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3001
431.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4589
27.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6373
130.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6694
154.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5192
70.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6594
32.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1562
125.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5993
185.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3688
110.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3514
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5729
178.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3229
248.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4229
124.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3906
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4848
4.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5501
174.2 Kpixels/sec |