| Upload Date | March 29 2026 02:03 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 12 |
| Model ID | OnePlus CPH2581 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.85 GB |
| Single-Core Score | 2112 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1907
273.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1882
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2520
51.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2416
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1974
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2670
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1987
159.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1999
62.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2287
68.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2051
8.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2329
72.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1830
140.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2195
64.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1973
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1573
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2278
72.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6705 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4734
679.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7663
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9743
199.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8994
207.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8085
109.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9113
44.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2205
176.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8837
273.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5447
163.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5785
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8634
268.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5110
392.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7248
212.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6174
61.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7664
7.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8018
253.9 Kpixels/sec |