| Upload Date | March 29 2026 02:03 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928N |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 1830 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1360
195.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1319
7.95 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2179
44.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2408
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1429
19.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2638
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1929
154.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1853
57.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2011
60.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1795
7.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2229
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1845
141.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1941
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1675
16.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1292
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1912
60.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4431 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3582
514.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4493
27.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5244
107.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5493
126.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4908
66.6 images/sec |
|
|
Clang
|
5981
29.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1646
131.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4993
154.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3695
110.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4463
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5755
179.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4094
314.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4843
142.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4189
41.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5069
4.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6080
192.5 Kpixels/sec |