| Upload Date | March 29 2026 02:03 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7420 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KND83 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1145G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.73 GB |
| Transfer Rate | 4256 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1723 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1585
227.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1677
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1815
37.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1825
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1801
24.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1837
9.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1814
145.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1470
45.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1819
54.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2167
8.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2026
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1287
98.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1691
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1910
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1225
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1876
59.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5141 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4408
633.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6070
36.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5943
121.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5885
135.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6224
84.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6171
30.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1317
105.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6019
186.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4181
125.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5165
21.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7342
228.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3900
299.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5910
173.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6428
63.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7018
6.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7044
223.0 Kpixels/sec |