| Upload Date | March 29 2026 02:02 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 12 |
| Model ID | OnePlus CPH2573 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.95 GB |
| Single-Core Score | 2132 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1853
266.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1913
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2605
53.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2456
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1994
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2783
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2052
164.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2029
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2212
66.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1969
8.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2399
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1938
149.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2152
63.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1950
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1642
1.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2236
70.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6650 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4225
606.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7193
43.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9546
195.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9299
214.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7780
105.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8848
43.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2287
183.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8593
266.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5465
163.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5949
24.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8767
272.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5380
413.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7127
209.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6380
63.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7939
7.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8058
255.1 Kpixels/sec |