| User | Tech_Plunderer |
| Upload Date | March 29 2026 02:02 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | realme RMX2040 |
| Model ID | realme RMX2040 |
| Motherboard | oppo6769 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6769V/CU |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.68 GB |
| Single-Core Score | 418 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
306
44.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
529
3.19 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
578
11.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
566
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
421
5.72 images/sec |
|
|
Clang
|
550
2.71 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
456
36.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
514
15.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
223
6.68 images/sec |
|
|
Background Blur
|
324
1.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
516
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
166
12.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
509
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
402
3.99 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
467
452.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
413
13.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1061 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
878
126.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1879
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1847
37.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1715
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1066
14.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1136
5.59 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
450
36.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1713
53.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
386
11.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
480
1.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1585
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
583
44.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1157
33.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
929
9.22 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1992
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1383
43.8 Kpixels/sec |