| Upload Date | March 29 2026 02:02 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948B |
| Model ID | samsung SM-S948B |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3624 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2972
426.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2896
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3860
79.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3606
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3574
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4368
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3099
248.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3245
100.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5646
169.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3310
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3848
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3755
288.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3986
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4018
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3089
2.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3540
112.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10791 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7171
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11048
66.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12148
248.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12582
290.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12829
174.1 images/sec |
|
|
Clang
|
17166
84.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3584
287.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13195
408.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10987
328.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9541
39.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14639
455.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11159
857.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11507
337.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9552
94.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14388
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11616
367.8 Kpixels/sec |