| Upload Date | March 29 2026 02:02 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Plus |
| Model ID | samsung SM-S916N |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.91 GB |
| Single-Core Score | 1961 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1764
253.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1748
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2482
50.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2250
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1893
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2445
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1904
152.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1901
58.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1964
58.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1752
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2264
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1629
125.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1991
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1901
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1545
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1981
62.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5311 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3782
543.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6030
36.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7200
147.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6960
160.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5925
80.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7113
35.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2184
174.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6785
210.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4268
127.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4396
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7123
221.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4013
308.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5533
162.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5320
52.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6153
5.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6049
191.5 Kpixels/sec |