| Upload Date | March 29 2026 02:02 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ONE-NETBOOK ONEXPLAYER APEX |
| Motherboard | ONE-NETBOOK ONEXPLAYER APEX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI Max+ 395 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 112 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 2971 MHz |
| Codename | Strix Halo |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 47.65 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2805 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2798
401.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2080
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2978
61.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1387
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2895
39.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2920
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3153
252.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2846
88.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3297
98.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4129
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3357
104.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3157
242.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3469
101.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2931
29.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2523
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2806
88.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18043 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10926
1.53 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18943
114.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21882
448.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9496
219.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24176
328.1 images/sec |
|
|
Clang
|
33481
164.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3936
315.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32132
995.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14504
434.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16981
70.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28377
883.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20578
1.58 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20742
608.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19154
190.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32839
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25513
807.8 Kpixels/sec |