| Upload Date | March 29 2026 02:02 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S22 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S908E |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.94 GB |
| Single-Core Score | 1503 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1236
177.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1151
6.93 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1804
36.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1778
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1648
22.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1842
9.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1337
107.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1595
49.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1601
47.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1402
5.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1822
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
928
71.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1666
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1531
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1334
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1634
51.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2919 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1805
259.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3210
19.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3784
77.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4017
92.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3547
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3740
18.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1412
113.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3716
115.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2683
80.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2639
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4263
132.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1937
148.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3399
99.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1959
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3522
3.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3201
101.3 Kpixels/sec |