| User | umutdeger |
| Upload Date | March 29 2026 01:21 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D06 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z590 GAMING CARBON WIFI (MS-7D06) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4398 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3998 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2016 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1799
258.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1857
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2126
43.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2079
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1971
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1889
9.30 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1941
155.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1946
60.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1940
58.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2452
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2640
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1641
126.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1894
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2546
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1860
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2228
70.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8279 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4076
585.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9348
56.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9049
185.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9922
228.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10565
143.4 images/sec |
|
|
Clang
|
11554
56.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2460
197.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12492
387.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5373
160.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10131
41.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12418
386.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8025
617.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8853
259.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8762
86.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13779
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10094
319.6 Kpixels/sec |