| User | cambosavage |
| Upload Date | March 29 2026 01:13 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3199
459.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3387
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3753
76.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3569
82.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3203
43.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4249
20.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3224
258.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2924
90.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5279
158.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3427
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3552
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4258
327.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3701
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4126
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2924
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3218
101.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9532 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8322
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10786
65.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10717
219.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9699
223.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10250
139.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12834
63.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3984
319.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9774
302.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10197
305.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9518
39.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11125
346.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10204
784.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10627
311.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10092
100.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9952
9.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9398
297.6 Kpixels/sec |