| User | Hejsan3 |
| Upload Date | March 29 2026 01:07 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | PCSpecialist Core 230 |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H610M-A D4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2308 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2119
304.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2165
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2327
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2271
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2206
29.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2191
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2281
182.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2201
68.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2219
66.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2929
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2727
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2103
161.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2263
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2804
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2180
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2499
79.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9752 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5468
785.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10706
64.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10976
224.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11340
261.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12575
170.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14125
69.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2888
231.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14589
452.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6237
186.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11966
49.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13403
417.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10813
831.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9309
273.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8691
86.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16700
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12263
388.3 Kpixels/sec |