| User | Roman3349 |
| Upload Date | March 29 2026 01:05 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7050 |
| Motherboard | Dell Inc. 055H3G |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-7100 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.89 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3891 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1293 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1219
175.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1477
8.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1419
29.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1459
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1149
15.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1441
7.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1175
94.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1253
38.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
622
18.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1868
7.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1762
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1021
78.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1406
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1528
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1226
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1574
49.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2524 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1435
206.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3155
19.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2624
53.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3493
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2376
32.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3296
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1406
112.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3224
99.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1144
34.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3553
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3861
120.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2063
158.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2744
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2989
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3280
3.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3156
99.9 Kpixels/sec |