| User | keytronik |
| Upload Date | March 29 2026 12:57 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E12 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X670E TOMAHAWK WIFI (MS-7E12) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5404 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3307 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3165
454.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3237
19.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3413
69.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3150
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3173
43.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3008
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3117
249.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2958
91.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3530
105.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4420
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3617
112.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3623
278.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3600
105.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3488
34.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2655
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3585
113.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17479 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11511
1.61 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20629
124.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15694
321.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20671
476.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23566
319.8 images/sec |
|
|
Clang
|
28205
138.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4165
333.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27448
850.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13400
401.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21226
87.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22212
691.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23385
1.80 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18022
528.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11487
114.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30469
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18682
591.5 Kpixels/sec |