| User | ben300914 |
| Upload Date | March 29 2026 12:16 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.46 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 4277 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3542
508.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3484
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4499
92.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3853
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3791
51.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4903
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4165
333.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3678
114.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6328
189.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4597
19.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4433
137.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5144
395.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4957
145.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4758
47.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3651
3.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3962
125.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 29008 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
18901
2.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27845
167.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
37286
763.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
32716
754.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
37257
505.6 images/sec |
|
|
Clang
|
53870
265.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5591
447.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44689
1.35 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
24011
718.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24689
102.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
39019
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25196
1.94 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
38483
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
26681
264.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
48810
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
35391
1.12 Mpixels/sec |