| User | ELucas11 |
| Upload Date | March 29 2026 11:58 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. Thin 15 B12VE |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-16R8 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2144 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1838
263.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1984
12.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2196
45.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2167
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2093
28.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2107
10.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2198
176.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2113
65.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2121
63.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2710
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2531
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1754
134.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2104
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2355
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2088
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2371
75.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5173 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3902
560.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6873
41.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6849
140.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7017
161.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6577
89.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7656
37.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2554
204.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7569
234.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3794
113.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5914
24.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8651
269.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5794
445.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6014
176.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2029
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7033
6.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1676
53.1 Kpixels/sec |