| User | Tech_Plunderer |
| Upload Date | March 29 2026 11:57 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | realme RMX2040 |
| Model ID | realme RMX2040 |
| Motherboard | oppo6769 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6769V/CU |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.68 GB |
| Single-Core Score | 379 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
372
53.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
505
3.04 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
552
11.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
660
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
451
6.12 images/sec |
|
|
Clang
|
485
2.39 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
437
35.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
512
15.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
217
6.48 images/sec |
|
|
Background Blur
|
301
1.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
402
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
120
9.25 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
320
9.40 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
271
2.69 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
332
321.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
304
9.64 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 751 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
650
93.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1272
7.66 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1037
21.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1265
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
926
12.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1044
5.14 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
376
30.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1221
37.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
435
13.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
369
1.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
977
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
417
32.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
652
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
561
5.57 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
821
794.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
680
21.5 Kpixels/sec |