| User | narasimha |
| Upload Date | March 29 2026 11:26 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell G15 5530 |
| Motherboard | Dell Inc. 03VGNF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13450HX |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2376 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2267
325.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2199
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2296
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2347
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2322
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2301
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2379
190.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2365
73.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2336
69.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3023
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2779
86.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2113
162.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2302
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2677
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2270
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2453
77.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9753 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5073
728.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12594
75.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10527
215.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13236
305.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13368
181.4 images/sec |
|
|
Clang
|
17799
87.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3031
242.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18113
561.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5750
172.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11935
49.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12767
397.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8068
620.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7957
233.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6693
66.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16218
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10200
323.0 Kpixels/sec |