| User | Yosefun |
| Upload Date | March 29 2026 11:09 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu Resolute Raccoon (development branch) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z890 UD WIFI6E |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z890 UD WIFI6E |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 5.50 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 20 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 20 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 30.31 GB |
| Single-Core Score | 3403 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2950
423.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2957
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3546
72.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3323
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3299
44.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3481
17.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3913
313.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3264
101.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3343
100.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3843
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3873
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3088
237.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3631
106.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3480
34.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3076
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3924
124.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22590 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11187
1.57 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27344
164.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25170
515.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26828
618.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29885
405.6 images/sec |
|
|
Clang
|
47967
236.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4880
390.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39323
1.19 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14336
429.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22057
91.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27619
859.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26377
2.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19096
560.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16693
165.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49267
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
29616
937.7 Kpixels/sec |