| User | IzM |
| Upload Date | March 29 2026 11:01 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Laptop Go 2 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Laptop Go 2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4205 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.83 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1869 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1759
252.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1842
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1998
40.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1960
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1879
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1931
9.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1901
152.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1537
47.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1925
57.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2312
9.57 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2180
67.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1486
114.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1830
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2106
20.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1447
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2113
66.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4937 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4273
613.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6503
39.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5419
110.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5694
131.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5519
74.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5716
28.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2262
181.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5381
166.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3724
111.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4981
20.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6990
217.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4250
326.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5339
156.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4926
48.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5262
5.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5795
183.5 Kpixels/sec |