| User | bruhmeme |
| Upload Date | March 29 2026 10:03 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 83CV |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.44 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2294 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2157
309.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2047
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2335
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2349
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2266
30.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2259
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2242
179.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2345
72.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2312
69.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2733
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2787
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2008
154.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2213
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2389
23.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2133
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2427
76.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6784 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8314
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13512
81.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2521
51.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10344
238.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4847
65.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5499
27.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2190
175.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17854
553.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7475
223.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3060
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15900
494.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8040
618.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2184
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5299
52.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17361
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12771
404.4 Kpixels/sec |