| User | bruhmeme |
| Upload Date | March 29 2026 09:41 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 83CV |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.44 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1375 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1128
162.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1076
6.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1738
35.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1859
42.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2035
27.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1685
8.30 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
997
79.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
853
26.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
690
20.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1569
6.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2729
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1921
147.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2165
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1039
10.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1027
994.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1555
49.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7352 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5083
729.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7322
44.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7518
153.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9300
214.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7415
100.6 images/sec |
|
|
Clang
|
10484
51.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2073
166.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10610
328.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4859
145.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6845
28.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9008
280.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5981
459.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7379
216.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6897
68.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19384
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14885
471.3 Kpixels/sec |