| User | detticer |
| Upload Date | March 29 2026 09:39 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBookPro11,3 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-2BD1B31983FE1663 |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4850HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 70 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3491 MHz |
| Package | Socket 1364 BGA |
| Codename | Crystal Well |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| L4 Cache | 128 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.91 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1116 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1030
147.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1258
7.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1340
27.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1141
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
939
12.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1263
6.22 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1135
90.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1169
36.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
472
14.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1451
6.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1700
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
935
71.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1207
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1363
13.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1083
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1256
39.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3639 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2545
365.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5564
33.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4314
88.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4410
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3270
44.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4362
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1433
114.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4650
144.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1506
45.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4202
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6151
191.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3991
306.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4048
118.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3908
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5362
5.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4504
142.6 Kpixels/sec |