| User | redstoneman3120 |
| Upload Date | March 29 2026 09:34 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5310 |
| Motherboard | Dell Inc. 01Y4K1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10310U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4388 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1326 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1457 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1314
188.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1658
9.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1607
32.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1600
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1259
17.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1628
8.02 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1453
116.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1383
42.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
683
20.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1883
7.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1982
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1314
101.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1575
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1905
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1320
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1796
56.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3997 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2491
357.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5864
35.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5397
110.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5610
129.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3437
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3882
19.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1692
135.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5780
179.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1492
44.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5785
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7160
222.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3513
270.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3941
115.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4372
43.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5841
5.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5499
174.1 Kpixels/sec |