| User | M91 |
| Upload Date | March 29 2026 09:10 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-A166W |
| Model ID | samsung SM-A166W |
| Motherboard | s5e8535 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3393 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.37 GB |
| Single-Core Score | 976 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
803
115.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
827
4.98 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1225
25.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1311
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1042
14.1 images/sec |
|
|
Clang
|
934
4.60 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1037
83.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1126
34.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
828
24.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
889
3.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1256
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
498
38.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1145
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
903
8.96 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
963
931.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1107
35.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1906 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1189
170.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2337
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2638
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2779
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2809
38.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2391
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1101
88.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3643
112.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1230
36.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1505
6.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2894
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1079
83.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2258
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
402
3.98 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2882
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2660
84.2 Kpixels/sec |