| User | M91 |
| Upload Date | March 29 2026 08:59 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPad mini (7th generation) |
| Model ID | iPad16,1 |
| Motherboard | J410AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.72 GB |
| Single-Core Score | 3003 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2916
418.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2934
17.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3088
63.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2979
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2697
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3749
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2765
221.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2782
86.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2477
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2622
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3486
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3690
283.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3345
98.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3780
37.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2521
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3032
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7697 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6686
960.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9509
57.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8659
177.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8116
187.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8189
111.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10443
51.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3204
256.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8540
264.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6091
182.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6707
27.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10398
323.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8475
651.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8439
247.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8153
80.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8512
8.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8222
260.3 Kpixels/sec |