| Upload Date | March 29 2026 08:23 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E20 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z890 UNIFY-X (MS-7E20) |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265KF |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5399 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 3452 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3130
449.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3070
18.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3784
77.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3347
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3416
46.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3326
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3777
302.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3266
101.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3306
98.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3948
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3953
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3199
246.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3680
108.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3966
39.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2886
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3771
119.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 24780 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14762
2.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27942
168.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
31177
638.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
28976
668.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32206
437.1 images/sec |
|
|
Clang
|
43817
215.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4813
385.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38994
1.18 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
16893
505.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
23541
97.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34429
1.07 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27202
2.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23888
701.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
22697
225.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44947
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
31480
996.8 Kpixels/sec |