| User | blckrnblckt |
| Upload Date | March 29 2026 06:54 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | To be filled by O.E.M. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | INTEL Corporation MAHOBAY |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1275 v2 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 700 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1119
160.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1452
8.75 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1237
25.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1278
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
283
3.84 images/sec |
|
|
Clang
|
1159
5.71 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1057
84.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1137
35.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
69
2.05 images/sec |
|
|
Background Blur
|
614
2.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
948
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
789
60.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
667
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
409
4.06 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
854
826.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
344
10.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2265 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2047
294.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5235
31.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3478
71.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3789
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1092
14.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4409
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1183
94.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4691
145.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
267
7.98 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1980
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3435
106.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3292
253.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2766
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1319
13.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4668
4.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1516
48.0 Kpixels/sec |