| User | Bonfy06 |
| Upload Date | March 27 2026 10:18 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83FS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12500H |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4489 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.73 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2258 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2125
305.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2092
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2208
45.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2218
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2187
29.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2254
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2301
184.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2247
69.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2133
63.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2865
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2510
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2108
162.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2173
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2566
25.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2247
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2279
72.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8308 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3377
484.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10164
61.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8072
165.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10813
249.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10241
139.0 images/sec |
|
|
Clang
|
14726
72.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2840
227.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14112
437.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4523
135.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9332
38.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11080
344.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9924
763.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9045
265.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6624
65.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15634
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9468
299.8 Kpixels/sec |