| User | nvsnvs32 |
| Upload Date | March 27 2026 10:17 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,5 |
| Model ID | Mac17,5 |
| Motherboard | Mac17,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | Apple A18 Pro |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3152 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2796
401.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2879
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3207
65.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2883
66.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3062
41.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3760
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2830
226.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2603
80.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5062
151.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3104
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3279
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3676
282.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3356
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3363
33.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2434
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2838
89.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7251 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6478
930.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7953
47.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7941
162.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6948
160.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7906
107.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8856
43.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3364
269.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7819
242.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8867
265.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7975
33.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10366
322.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6452
496.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8506
249.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6823
67.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6360
6.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6914
218.9 Kpixels/sec |