| User | nvsnvs32 |
| Upload Date | March 27 2026 10:16 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 3.98 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3660 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3144
451.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3168
19.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3569
73.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3364
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3435
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4130
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3364
269.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3161
98.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5625
168.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3752
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3898
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4278
328.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4271
125.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4115
40.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2881
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3446
109.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14730 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10025
1.41 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14938
90.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16826
344.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15717
362.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18356
249.1 images/sec |
|
|
Clang
|
23014
113.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4543
363.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18249
565.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15057
450.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16209
67.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18353
571.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14057
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18399
539.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14059
139.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16971
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15618
494.5 Kpixels/sec |