| User | nvsnvs32 |
| Upload Date | March 27 2026 10:16 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPad17,2 |
| Model ID | iPad17,2 |
| Motherboard | J818AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.43 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.25 GB |
| Single-Core Score | 4179 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3595
516.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3613
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4290
87.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3815
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3712
50.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4794
23.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3859
309.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3555
110.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6152
184.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4289
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4128
128.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5269
405.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4623
135.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4963
49.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3515
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3925
124.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15809 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12718
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16640
100.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18629
381.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15906
366.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18066
245.2 images/sec |
|
|
Clang
|
23214
114.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5022
402.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18539
574.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15204
455.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15789
65.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19103
594.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16104
1.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18468
541.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
18067
179.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18830
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16775
531.1 Kpixels/sec |