| User | nvsnvs32 |
| Upload Date | March 27 2026 10:16 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 15 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4204 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3505
503.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3446
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4440
90.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3724
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3794
51.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4871
24.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4082
326.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3634
112.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6189
185.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4486
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4366
135.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5074
390.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4868
142.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4484
44.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3561
3.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3962
125.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 25770 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16846
2.36 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24527
147.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
33717
690.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27922
643.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
33051
448.6 images/sec |
|
|
Clang
|
43406
213.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5434
435.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36474
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
23286
696.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24311
100.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
32073
998.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23840
1.83 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
34373
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
24728
245.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41613
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
30033
950.9 Kpixels/sec |