| User | nvsnvs32 |
| Upload Date | March 27 2026 10:08 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 3.98 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3673 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3179
456.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3196
19.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3607
73.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3396
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3444
46.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4158
20.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3373
270.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3178
98.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5697
170.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3731
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3943
122.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4281
329.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4232
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4068
40.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2878
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3385
107.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14792 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10572
1.48 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14758
88.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16448
336.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15579
359.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18272
248.0 images/sec |
|
|
Clang
|
22732
112.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4525
362.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18362
569.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15237
455.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16280
67.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18104
563.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14026
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18398
539.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15041
149.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16666
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16207
513.2 Kpixels/sec |