| User | nvsnvs32 |
| Upload Date | March 27 2026 10:08 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,3 |
| Model ID | Mac17,3 |
| Motherboard | Mac17,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.46 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4093 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3412
490.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3496
21.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4179
85.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3652
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3651
49.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4662
23.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3833
306.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3508
108.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6086
182.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4283
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4233
131.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5165
397.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4763
139.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4502
44.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3483
3.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3899
123.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16570 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12508
1.75 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17699
106.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19350
396.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16669
384.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18728
254.2 images/sec |
|
|
Clang
|
26011
128.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5112
409.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19603
607.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15523
464.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16939
70.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21061
655.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17260
1.33 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20291
595.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15937
158.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21341
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17955
568.5 Kpixels/sec |