| User | Bonfy06 |
| Upload Date | March 27 2026 10:03 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3957 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3446
494.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3393
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3899
79.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3634
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3670
49.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4487
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3636
291.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3458
107.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6013
179.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4017
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4231
131.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4693
360.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4546
133.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4420
43.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3144
3.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3710
117.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11143
1.56 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15926
96.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17204
352.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17901
412.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19047
258.5 images/sec |
|
|
Clang
|
24212
119.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4761
381.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19292
597.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15131
452.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16913
70.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20521
638.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14829
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18871
553.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14456
143.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18531
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16510
522.8 Kpixels/sec |