| User | jepzen |
| Upload Date | March 27 2026 09:58 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83HM |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4792 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.55 GB |
| Single-Core Score | 2027 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2250
323.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2158
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2769
56.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2515
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2645
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2442
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2788
223.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1597
49.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1160
34.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1613
6.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1949
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1179
90.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1854
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1457
14.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1829
1.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2938
93.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7402 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6772
972.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9904
59.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11902
243.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9911
228.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4681
63.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3860
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2405
192.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5492
170.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3846
115.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10789
44.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14351
446.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8690
668.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11740
344.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10609
105.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13711
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13060
413.5 Kpixels/sec |