| User | jepzen |
| Upload Date | March 27 2026 09:54 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac15,13 |
| Model ID | Mac15,13 |
| Motherboard | Mac15,13 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 2838 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2672
383.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2641
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2784
57.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2742
63.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2528
34.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3455
17.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2637
211.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2650
82.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2501
74.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2634
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3372
104.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3343
257.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3371
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3594
35.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2413
2.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2919
92.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11187 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8272
1.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12286
74.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12465
255.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12676
292.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12847
174.4 images/sec |
|
|
Clang
|
17848
87.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3559
285.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14142
438.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9569
286.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10937
45.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14586
453.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11247
864.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13710
402.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10220
101.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13182
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12429
393.5 Kpixels/sec |