| User | buburzasty |
| Upload Date | March 27 2026 09:51 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3628 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3048
437.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3092
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3546
72.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3378
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3391
46.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4084
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3381
270.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3161
98.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5641
168.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3726
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3940
122.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4318
332.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4264
125.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3799
37.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2861
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3470
109.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15118 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10630
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15334
92.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16496
337.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15175
350.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18728
254.2 images/sec |
|
|
Clang
|
23852
117.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4617
369.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18746
580.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15071
451.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16581
68.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20070
624.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14750
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18576
545.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14392
142.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18651
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16346
517.5 Kpixels/sec |