| User | iliasgr |
| Upload Date | March 27 2026 09:47 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Apple Inc. Macmini6,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F65AE981FFA204ED |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3720QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 1023 FCBGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 657 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1042
149.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1315
7.92 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1155
23.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1166
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
258
3.50 images/sec |
|
|
Clang
|
1054
5.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
983
78.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1040
32.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
63
1.88 images/sec |
|
|
Background Blur
|
566
2.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
871
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
880
67.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
637
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
400
3.97 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
858
830.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
331
10.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2251 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2181
313.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5226
31.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3722
76.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4624
106.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1018
13.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4063
20.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1178
94.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4512
139.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
254
7.60 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1898
7.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3481
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3194
245.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2766
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1191
11.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4373
4.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1496
47.4 Kpixels/sec |