| User | edddos |
| Upload Date | March 27 2026 09:22 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.4 (Build 24G517) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | RAM |
| Single-Core Score | 1230 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1143
164.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1430
8.61 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1243
25.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1324
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1040
14.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1358
6.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1151
92.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1214
37.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
590
17.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1866
7.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1695
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1059
81.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1318
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1414
14.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1197
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1609
50.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3433 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1915
275.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4690
28.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3239
66.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4404
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3711
50.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4914
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1458
116.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4585
142.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1646
49.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5330
22.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4804
149.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2944
226.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3637
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3394
33.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4925
4.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4823
152.7 Kpixels/sec |