| User | Mikael211212 |
| Upload Date | March 27 2026 09:12 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Aspire A315-58 |
| Motherboard | TGL Camellia_TL |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4691 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 35.79 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1814 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1771
254.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1543
9.29 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1900
38.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2040
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1896
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2077
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1676
134.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1941
60.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1857
55.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2276
9.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2630
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1611
123.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1676
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1500
14.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1379
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1515
48.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3992 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2573
369.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4329
26.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3480
71.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4745
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3670
49.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4734
23.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1878
150.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5927
183.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2907
87.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4705
19.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6399
199.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4534
348.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4106
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4228
42.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5104
4.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5005
158.5 Kpixels/sec |