| User | Tartopel |
| Upload Date | March 27 2026 09:09 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Famille (64-bit) |
| Model | Acer Nitro N50-640 |
| Motherboard | Acer Nitro N50-640 |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 avx avx2 shani avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2176 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1925
276.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2176
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2062
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2179
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2222
30.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2259
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1712
137.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2212
68.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2146
64.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2783
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2754
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2165
166.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2173
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2526
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1972
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2151
68.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5748 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1914
274.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6564
39.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4361
89.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6009
138.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7939
107.7 images/sec |
|
|
Clang
|
12150
59.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1842
147.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13157
407.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3108
93.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8021
33.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6294
195.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8685
667.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6164
180.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3434
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14980
14.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6819
215.9 Kpixels/sec |